Zegarki Suunto – sportowcy czasu nie liczą?

Zbliżają się wakacje, czas sprzyjający wszelkim sportom na wolnym powietrzu. Wielu z nas wyjeżdża na wakacje, poznaje nowe tereny i rejony, a często również decyduje się na uprawianie aktywności sportowej w nowym miejscu pobytu, ponieważ nie chce zmieniać ustalonego i założonego planu treningów. Jakie akcesoria przydadzą nam się w tym czasie i co warto zabrać ze sobą w podróż?

Większość z nas chyba bez zastanowienia odpowie, że bagaż. Jak najbardziej! Ponadto, warto zainwestować w dobrej jakości organizery, etui czy saszetki, które ułatwią nam przechowywanie wszelkich akcesoriów, dokumentów itd. Podczas uprawiania sportu, posłużą również, jako idealny, podręczny schowek. Jednakże to, na czym chciałabym się skupić, to akcesoria sportowe, które ułatwią nam uprawianie różnych sportów i wprowadzą nową jakość do naszej aktywności. Jednym z podstawowych gadżetów, który powinien się znaleźć w zaopatrzeniu każdego sportowca, jest zegarek.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli, na przykład marki Suunto, jednakże ich wybór często spędza sen z powiek wielu osobom, które chciałyby zaopatrzyć się w tego typu akcesorium i na poważnie zainteresować się sportem. Wybór jednak nie jest taki trudny, jakby się wydawało. Jest kilka podstawowych parametrów, na które należałoby zwrócić uwagę podczas wyboru zegarka. Jednym z nich jest opcja mierzenia tętna wraz ze szczegółową analizą i informacjami na temat zużycia kalorii, prędkości, tempa i dystansu. Bardzo użyteczną funkcją jest możliwość tworzenia i dostosowywania planów treningowych i ustalania treningów interwałowych. To jednak, na co chciałabym zwrócić szczególną uwagę, to wbudowany kompas czy GPS, które ułatwią nam nawigację w nowym terenie, a zaawansowane funkcje outdoorowe pozwolą na zachowanie bezpieczeństwa podczas uprawiania sportu.

Wbrew pozorom zegarek nie jest tylko zbędnym gadżetem, lecz prawdziwym ułatwieniem, który pozwoli wydobyć ze sportu więcej, a nam wzbić się na wyższy poziom. Tym, co najważniejsze, jest jednak to, że pozwoli nam czuć się bezpieczniej, kiedy będziemy w stanie monitorować, jak zachowuje się nasze ciało i szybko reagować, dostosowując trening do naszych możliwości.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s