termometr

Bielizna termoaktywna na lato

Choć niektórzy poczują się mocno zaskoczeni, to powiem, że tak, bielizna termoaktywna odpowiednia jest również na lato, a nie tylko na chłodne zimowe, czy jesienne wieczory. Mało tego, jej zadaniem nie jest tylko trzymanie ciepła, ale także chłodzenie naszego ciała. Zatem, jak widać, wybór na lato odpowiedni. Ale po kolei…

Czym jest bielizna termoaktywna?

Nic człowieka tak nie irytuje jak ubiór na tzw. cebulkę. Kilka warstw to według niektórych konieczność by było ciepło (tak, najpierw wersja na zimę). Tymczasem jeśli zainwestujemy w odpowiedni rodzaj bielizny termoaktywnej będziemy mieć z głowy kilka ubiorów, a pozostanie nam wybór jednej, porządnej warstwy, która posiada w sobie automatycznie kilka warstw materiału – chroniącą przed zimnem, transmitującą wilgoć na zewnątrz i przylegającą do skóry.

Bielizna termoaktywna dzieli się na kilka odmian. Przeważnie mówi się o bieliźnie lekkiej, aktywnej, czy ciepłej. Wszystkie one mają za zadanie odprowadzanie nadmiary wilgoci z powierzchni skóry. Jednak poszczególne odmiany mogą różnić się grubością warstw, czy ich wykorzystaniem.

Z tego tytułu odmiana lekka doskonale odnajdzie się podczas uprawiania sportów letnich (voila!), czy na siłowni; aktywna tam, gdzie panują średnie i niskie temperatury, natomiast ciepła będzie idealnym rozwiązaniem dla prawdziwych zmarzluchów.

Istotne dopasowanie

Kluczową kwestią jest dobranie odpowiedniego rozmiaru modelu, bowiem tylko wówczas bielizna termoaktywna będzie spełniać swoje wymagania. Nie chcemy przecież, aby w lecie było nam ciepło, czy w zimie zimno. Idealne dopasowanie sprowadza się do dokładnego przylegania bielizny do naszego ciała. Mówi się o „efekcie drugiej skóry”. Tak właśnie być powinno, ponieważ nieprzylegająca część materiału będzie powodować wolniejsze wydostawanie wilgoci, a przez to tworzenie nieprzyjemnego zapachu.

Bielizny termoaktywnej nie musimy ubierać tylko i wyłącznie podczas aktywności fizycznej, czy wycieczek w góry. Sprawdza się ona doskonale na co dzień, w zwykłych czynnościach. Pod dwoma warunkami – że jej rodzaj jest odpowiednio dobrany, no i rozmiar idealnie pasuje na nasze ciało.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s