Narciarstwo biegowe – trenuj, by być zdrowszym

Do tego że warto żyć aktywnie nie trzenarciarstwo biegoweba już przekonywać, coraz więcej z nas rezygnuje z wygodnego fotela, ubiera strój sportowy i idzie pobiegać czy pojeździć na rowerze. Cieszy to lekarzy, gdyż nie od dziś wiadomo, że aktywność fizyczna wpływa na nasze zdrowie. Jedną z dyscyplin sportowych, której uprawianie znacząco poprawi nas stan zdrowia z pewnością jest narciarstwo biegowe.

Dyscyplina ta, jako jedna z nielicznych mobilizuje do pracy prawie wszystkie partie mięśni naszego ciała. Pozwala to harmonijnie poprawić kondycję całego ciała, dlatego często stosowana jest jako forma treningu zdrowotnego i funkcjonalnego dla organizmu.

Systematyczny trening na biegówkach wpływa na poprawę ekonomii pracy serca, dodatkowo podnosi udział mleczanów jako źródła energii dla pracy mięśnia sercowego. Indywidualnie dobrany trening o odpowiedniej intensywności, świetnie nadaję się jako forma leczenia nadciśnienia.

Narciarstwo biegowe wpływa również korzystnie na nasz układ oddechowy. Regularny wysiłek fizyczny podczas trening zwiększy nam siłę mięśni oddechowych, zaobserwować można również wzrost pojemności płuc. Poprawie ulega także maksymalna wentylacja płuc.

Na koniec nie można zapomnieć, że jest to świetna forma aktywności dla osób chcących pozbyć się nadmiaru kilogramów. Godzinny intensywny trening na nartach biegowych pozwala nam stracić ok. 700 kcal. Dodatkowo regularne ćwiczenia poprawią nasz metabolizm, zmniejsza insulinoodporność czy zmniejszenie rozmiaru tkanek tłuszczowych.

Sport ten jest świetnie sprawdza się jako forma aktywności dla osób starszych, ponieważ podczas treningu prawdopodobieństwo urazu jest niewielkie.

Podsumowując narciarstwo biegowe to sport dla każdego, bez względu na wiek, płeć czy aktualną kondycję. Co ważniejsze taka forma aktywności ruchowej, wpływa na szereg układów pozwalając na harmonijny rozwój całego organizmu. Aktywny trening wesprze nasz układ krążenia, układ mięśniowy i oddechowy a przy tym wszystkim świetnie sprawdzi się podczas odchudzania.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s