pływanie

Jak ryba w wodzie

Nie wszyscy są świadomi faktu jak dobroczynnie pływanie wpływa na nasz nastrój, a przede wszystkim na kondycję naszego organizmu. Jeśli powiem, że pływanie to same korzyści, nie będzie to przesadzone. Mówi się o rozwoju poszczególnych partii mięśnie w czasie uprawiania tej dyscypliny, ale tak naprawdę to pracę wykonuje całe nasze ciało, przez to takie, nieskrywane zachwyty nad tym, co pływanie robi z człowiekiem. O tym, że to częstokroć sama, nieskończona korzyść dla naszego organizmu, mówi fakt, że pełni rolę rehabilitacyjną.

Poruszanie się na twardym podłożu zawsze ma ujemne przełożenie na nasze stawy i ścięgna. Wyobraźmy sobie ćwiczenia w powietrzu, gdzieś gdzie nie masz kontaktu z nawierzchnią. Takie wygibasy byłyby super bezpieczne, a przez to efektywniejsze. No więc właśnie woda sprawia, że wisimy w powietrzu, ruszamy kończynami, całym ciałem, bez ryzyka kontaktu z jakimś twardym czymś, co może nam zaszkodzić.

Pływanie nie obciąża kręgosłupa, ale pozytywnie wpływa na budowę mięśni podtrzymujących go. Przepisywane na receptę na wszelkie wady postawy. Dodatkowo pływając zwiększa się nasza pojemność płuc. Wskazane dla zawałowców, bowiem pozwala pobudzić układ krążenia. Dla cierpiących na bóle stawów doskonały to sposób na wzmocnienie mięśni, bez ich obciążania. No i na koniec kwestia najważniejsza dla niektórych – pozwala zrzucić wiele kilogramów, bowiem należy do dyscyplin sportowych spalających największe ilości tkanki tłuszczowej.

Gdy nie lubisz pływać, a chcesz pobrodzić w wodzie, może wyjściem być dla Ciebie aqua aerobik. Jeśli chcesz wymodelować sylwetkę, zredukować cellulit, zatrzymać osteoporozę, czy poprawić humor, powinieneś, a raczej powinnaś na niego chodzić, bowiem to głównie panie korzystają z tej formy rekreacji. Czy trzeba pisać coś więcej? Pływanie możesz uprawiać cały rok, więc tłumaczenie, że zimno także odpada.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s