buty do biegania

Jak dobrać buty do biegania

Wiele kobiet, jak również i ja mamy słabość do butów. Nie muszą być wygodne, praktyczne dopóki dobrze w nich wyglądam. Ta zasada nie sprawdza się jednak gdy wybieramy buty do biegania.
Nie oznacza to jednak, że mamy kupować brzydkie obuwie, które nam się nie podoba. Większość producentów oferuje teraz w swoich butach masę technologi rodem z NASA, które mają sprawić, że „buty pobiegną za nas”. Czasami cena jest mocno wywindowana przez owe technologie. Pamiętaj jednak, że cena nie jest adekwatna do jakości, a technologie stosowane w butach w większości są to chwyty marketingowe. Dlatego pamiętaj, że im but będzie droższy nie znaczy, że będzie lepszy.
Dobry but do biegania będzie wygodny, nie będzie przeszkadzał w truchcie i sprincie, będą mocno trzymać się stopy i przy okazji będą lekkie.
Buty do biegania muszą być dobrze dobrane ponieważ zmniejsza ryzyko kontuzji i pozwoli na mniejsze obciążenie stawów.
Przy wyborze buta duży wpływ na moją decyzje ma pierwsze wrażenie po przymiarce buta. Jeśli od początku czujesz się komfortowo, ale nie jesteś pewien porównaj je z innym modelem.
Wybierając buty do biegania zwróć również uwagę na to w jakich warunkach biegasz. Buty do biegania w terenie (trailowe) są całkowicie od butów do biegania po nawierzchniach betonowych. Główna różnicą jest bieżnik podeszwy oraz stopień tłumienia.
Buty do biegania to najważniejszy sprzęt biegacza. Dobrze dobrane zapewnią bezpieczeństwo, wygodę oraz trwałość. Dlatego przed zakupem warto zapoznać się z poradami, a będąc w sklepie poprosić o poradę sprzedającego.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s