buty do biegania w terenie

Trail- sposób na wyciszenie i zjednoczenie z naturą

Wiele osób ceni sobie ciszę, spokój i możliwość odpoczynku od miejskiego zgiełku. Jeszcze bardziej to doceniamy, gdy możemy aktywnie spędzać czas w takim otoczeniu. Dzięki trailowi- biegom w terenie- zaznasz piękna natury oraz wyciszenia i spokoju. Jeśli chciałbyś zacząć przygodę z bieganiem w terenie to w tym krótkim felietonie postaram się przedstawić bieganie trailowe od strony biegacza.

W terenie można zaznać ciszy i spokoju, ale można również dostarczyć sobie wielu ekstremalnych przeżyć. Trail dzięki zmienności terenu czyni z niego zabawę pełną niespodzianek. Przejście z płaskiego asfaltu na leśne ścieżki pełne korzeni i różnego ukształtowania terenu jest ciekawym wyzwaniem i atrakcyjną zmianą. Całkiem inne są odczucia z biegu po takim terenie niż po wybetonowanych chodnikach w środku miasta.

Aby technika biegu trailowego była dla Ciebie bezpieczna należy biec mniejszymi krokami w tempie około 90 na minutę. Takie tempo przy stosunkowo nie dużych krokach pozwala na to, że wyciągając nogi w czasie biegu nie odchylamy się za bardzo od naszego środka ciężkości. Dzięki temu żaden korzeń czy kamień nie będzie dla nas zagrożeniem upadku. Przy biegach w terenie najważniejsze jest by przebywając w przyrodzie szanować mieszkańców danego lasu, łąki czy każdego innego miejsca, w którym biegamy. Nie wyrzucaj śmieci, zbędnie nie hałasuj i biegaj w miejscach, w których jest to dozwolone. Dzięki temu zjednoczysz się z przyrodą i opuszczając miejsce biegu pozostawisz ją taką jak zastałeś.

Chcąc uprawiać biegi trailowe polecam zapatrzyć się w buty do biegania w terenie. Są one stworzone na podeszwie o głębszym bieżniku, który będzie gwarantował przyczepność nawet w najtrudniejszych warunkach. Polecam ten rodzaj biegu każdemu kogo nudzi monotonia biegu po asfalcie oraz poszukiwaczy przygód oraz osoby kochające przebywać na łonie natury.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s