narty biegowe

Narty biegowe – porównanie dwóch modeli marki Salomon

Narciarstwo biegowe staje się coraz bardziej popularnym sportem. Biegówki są doskonałą propozycją dla tych, którzy z różnych względów nie przepadają za jazdą na stoku. Biegi narciarskie są mało ryzykowne i stosunkowo rzadko dochodzi do jakichkolwiek wypadków i kontuzji. Dodatkowym atutem jest fakt, że w Polsce istnieje kilka dobrze przygotowanych tras m.in. w Kościelisku, Białce Tatrzańskiej czy w Zakopanem.

Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z narciarstwem biegowym często nie wiedzą na jaki sprzęt powinny się zdecydować. Na początek dobrym rozwiązaniem jest wypożyczalnia biegówek, w której możemy wypożyczyć sprzęt i spróbować, jaką techniką jeździ nam się najlepiej. W zależności od tego czy narty biegowe przeznaczone są do jazdy techniką łyżwową czy klasyczną, różnią się między sobą poszczególnymi parametrami.

Narty biegowe Salomon Snowscape 7 + Prolink Access przeznaczone są do jazdy rekreacyjnej techniką klasyczną. Posiadają fabrycznie zamontowane wiązania, dzięki czemu nie musimy kupować ich osobno. Model Snowsacpe 7 jest bardzo łatwy w manewrowaniu i przy tym stabilny. Mając takie narty można poruszać się nie tylko po oznakowanych trasach, ale także poza nimi. Narty wyposażone są w specjalną technologię S-Cut. Przesunięte ku tyłowi taliowanie nart (59 mm – 55 mm – 51 mm – 55 mm) ułatwia skręcanie, a nieco szersza platforma sprawia, że model ten jest wyjątkowo stabilny zarówno podczas biegu jak i zjazdu.

narty biegowe salomon

Salomon Equipe 8 Skate 15/16 to narty biegowe przeznaczone do techniki łyżwowej. Już na pierwszy rzut oka różnią się wyglądem. Narty Salomon Equipe są znacznie węższe od omawianego wcześniej modelu Snowscape (taliowanie: 42 mm – 44 mm – 43 mm – 45 mm). Posiadają specjalną technologię Race Universal Grinding, dzięki czemu wyróżniają się niezwykłą efektywnością i mogą osiągnąć dobry poślizg w każdych warunkach śniegowych. Ślizgi nart są precyzyjnie wykończone kamieniem i posiadają optymalną strukturę. Ochrona ślizgu Zeolit o strukturze World Cup stanowi zabezpieczenie przed zarysowaniami, utlenianiem i promieniami UV. Narty biegowe Salomon Equipe 8 są niezwykle lekkie, stabilne i szybkie.

narty biegowe salomon

Jeśli dopiero zaczynamy przygodę z narciarstwem biegowym, najrozsądniej jest zacząć od łatwiejszego stylu klasycznego, który nie wymaga ani profesjonalnych, ubitych tras ani jakiegoś szczególnego przygotowania fizycznego. Narty biegowe przeznaczone do biegania techniką klasyczną są zdecydowanie bardziej uniwersalne i bardziej polecane początkującym.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s